odwyk od alkoholu 

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Lecz nie musisz sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych metod leczenia, jakie wspomogą Ci w zwalczeniu alkoholizmu, aby wrócić do zdrowego i pełnego życia.

alkoholizm Kraków

Rozmaite czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu winno być nadzorowane przez zespół profesjonalistów medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez specjalistów, którzy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż połowa osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, należy asystować w lokalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na leczenie?
Przed rozpoczęciem kuracji figura musi w pierwszej kolejności rozpoznać własny stan oraz posiadać ochotę opuścić alkohol. Niekiedy jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny czy też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o przesadne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga również rozpocząć dyskusję na temat dostępnych opcji leczenia oraz wsparcia.

Nie ma trafnego bądź złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednakże nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać dużo pobocznych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, kłopoty z relacjami i zakłócenia zawodowe.